Sensodyne extra fresh

aids.jpg

AIDS czyli zespół nabytego niedoboru odporności wywoływany jest przez wirusa HIV. Szacuje się, że obecnie zakażonych jest około 33 milionów ludzi. W latach 1983-2008 AIDS stał się przyczyną zgonów 25 milionów chorych. Jest to jedna z najpoważniejszych i najgroźniejszych obecnie chorób, głównie przez to, że nie został jeszcze wynaleziony skuteczny preparat, który byłby w stanie całkowicie wyleczyć chorych.

Znane obecnie lekarstwa jedynie zapobiegają dalszemu namnażaniu się wirusa i wnikaniu do zdrowych komórek. Jest to i tak duży postęp w stosunku do środków stosowanych na samym początku pojawiania się przypadków osób zarażonych HIV. Prace nad znalezieniem leku nieustannie trwają, przeznaczane są na to miliardowe sumy, sama terapia jest zresztą również kosztowna. W Polsce jest ona całkowicie refundowana.

Wbrew krążącym mitom, wirusem HIV nie można się zarazić poprzez korzystanie z tych samych sztućców, pocałunek czy dotyk. Warunkiem jest jednak brak otwartych ranek u osób nawiązujących kontakt, bowiem w momencie styczności krwi zarażonego z krwią drugiej osoby, istnieje szansa na przeniesienie wirusa. Jest to najczęstszy sposób zarażenia się. Kolejnym jest kontakt seksualny z osobą chorą.

W przypadku matek w ciąży, może dojść do przeniesienia wirusa na dziecko, jeśli w czasie porodu dojdzie do jakichś komplikacji i krew matki wymiesza się z krwią dziecka. Jeśli chodzi o możliwość zdiagnozowania choroby, to testy wykazują jej obecność po okresie około 6 tygodni od zarażenia. W tym czasie, już nawet po 48 godzinach od momentu, gdy wirus znalazł się w ciele, osoba jest w stanie go przenosić. Jedyną metodą, aby uniknąć zarażenia jest zachowanie wysoko idącej ostrożności i stosowanie zabezpieczenia w momencie kontaktu płciowego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *